Ranking 5 najbardziej trwałych podkładów na upały!

czwartek, 10 sierpnia 2017

Trwały podkład to najbardziej pożądany kosmetyk, szczególnie w trakcie lata, gdy doskwierają upały, ale organizowanych jest najwięcej imprez, w tym ślubów czy innych uroczystości, na których chcemy wyglądać jak najlepiej. Trwały podkład to klucz, podstawa, rusztowanie całego makijażu, który zapewnia nieskazitelny wygląd twarzy na długi czas. Który podkład wybrać idąc na wesele, całonocną imprezę bądź przy samodzielnym wykonaniu makijażu ślubnego?


Nr 5 Revlon Colorstay
Podkład, o którym troszkę zapomnieliśmy w dobie Marca Jacobsa, Urban Decay czy innych hitowych podkładów ostatnich miesięcy. Porównywany do Double Wear'a, jako jego tańszy zamiennik - choć z DW ma niewiele wspólnego, gdyż według mnie to odpowiednik podkładu Studio Fix, marki Mac. Revlon to podkład, który charakteryzuje się średnim kryciem, daje efekt wygładzenia skóry, daje satynowy efekt (nie jest do końca matowy) i na prawdę całkiem dobrze się utrzymuje - myślę, że te 8 godzin przetrwa nienaruszony przy dobrym utrwaleniu. Dostępne są jego dwie wersje - do cery suchej i normalnej oraz mieszanej (który testowałam). Wersja do skóry mieszanej i tłustej może podkreślać suche skórki, jednak nie wiem jak sprawdza się druga wersja podkładu. Do tego jest dobrze dostępny, a w drogeriach internetowych dostępny jest za połowę ceny w porównaniu do cen w sklepach stacjonarnych. Jeśli szukacie tańszego podkładu i znajdziecie swój odcień w gamie kolorystycznej Revlona to polecam. Cena 20 - 60 zł/30 ml.Nr 4 Mac Studio Fix
Komfortowy, o kremowym, satynowym wykończeniu - tak mogłabym opisać podkład marki Mac. Znalazł się na trzecim miejscu głównie przez to, iż przez jego wykończenie nie daje matowego efektu - raczej satynowe, lekkie - i nie zastyga, dlatego warto go mocno utrwalić. Po utrwaleniu utrzymuje się długie godziny wciąż wyglądając świeżo i gładko na skórze. Studio Fix ma średnie krycie, które można budować. Lubię używać go na mojej mieszanej cerze, jednak świetnie sprawdza się przy osobach mających cerę normalną i suchą, ze względu na to, iż nie podkreśla suchości. Bardzo uniwersalny podkład, choć przy cerach mocno przetłuszczających się może nie zdać egzaminu. Cena 140 zł/30 ml.


Nr 3 Estee Lauder Double Wear Light
Lekki, o satynowym wykończeniu. Bardzo podobny do formuły Pro Longweara - również szybko zastyga, więc trzeba z nim szybko pracować. Idealny dla cery mieszanej i normalnej. Przy suchej może podkreślać suche skórki, a dla cery tłustej może być za lekki. Jego wadą i jednocześnie zaletą jest słabe krycie, co daje naturalny efekt (np. prześwitywania piegów) jednak przy większych przebarwieniach czy zmianach może sobie nie poradzić. Jest długotrwały, choć nie tak bardzo jak Pro Longwear czy Double Wear w wersji podstawowej. Cena 185 zł/30 ml.


Nr 2 Mac Pro Longwear Foundation
Podkład dający matowe wykończenie, zastygający na skórze o średnim kryciu. Utrzymuje się całą noc bez zmian, sprawdza się świetnie na cerze mieszanej, choć poprzez jego formułę nie polecam go osobom z przesuszoną skórą, gdyż bez odpowiedniego przygotowania skóry podkreśla szorstkość i suche skórki. W przeciwieństwie do poprzedników, mocno zastyga, trzeba z nim szybko pracować i niestety, czuć go na skórze. Cena 148 zł/30 ml.


Nr 1 Estee Lauder Double Wear
Podkład legenda. Przez jednych nazywany "maską", choć ja osobiście uważam, że da się nim wypracować ładny, nieprzerysowany efekt. Podkład, który nie ma pełnego krycia - ma krycie średnie, które da się budować, daje optyczny  efekt wygładzenia i charakteryzuje się świetną trwałością. Ten podkład to mój pewniak przy całonocnych makijażach, również w przypadku cer mieszanych i tłustych, gdzie nakładając go rano, przetrwa 12 godzin bez najmniejszych uszczerbków. Double Wear to bardzo wymagający podkład, który wymaga od nas mocnego złuszczenia i nawilżenia skóry przed jego nałożeniem. Nie polecałabym go solo w przypadku cer suchych, choć w połączeniu z bazą, podkładem lżejszym, nawilżającym np. ze Studio Fixem, Healthy Mixem lub podkładem Face and body, daje naturalny, świetlisty efekt lecz wciąż zapewnia nieskazitelną trwałość i wygląd skóry. Tak jak Pro Longwear, szybko zastyga, czuć go na skórze, jednak używam go na sobie, na klientkach i nigdy mnie nie zawiódł. Double Wear się kocha lub nienawidzi. Cena 185 zł/30 ml


Wpadajcie do składu #wakacyjneBEAUTY:

Ilona i Milena: www.blessthemess.pl
Klaudyna: www.ekstrawagancko.com
Alicja: www.kotmaale.pl
Małgorzata: www.candykiller.pl
Ilona i Milena: www.blessthemess.pl
Agnieszka: www.agwerblog.pl
Olga: www.apieceofally.pl

Dziś było o konkretnych podkładach utrzymujących super trwałość, ale jutro będzie o tym... 
...jak utrwalić podkład, tak, by przetrwał całą noc bez zmian! :)

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zapraszam do dyskusji:

Like us on Facebook

Flickr Images