4 rady dzięki którym będziesz bardziej ogarnięta na wakacjach!

poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Sezon wakacyjno - urlopowo - wyjazdowy w pełni! Wyobraź sobie scenariusz, w którym jesteś główną bohaterką - tą zorganizowaną, dopinającą wszystko na ostatni guzik, ogarniętą kobietą. Ze wszystkim nadążasz, wszędzie jesteś na czas, a Twoja walizka jest lekka i wypełniona użytecznymi przedmiotami... No dobra, a teraz trochę rzeczywistości - Twoja walizka jest tak ciężka, że dziękujesz producentowi walizek za zamontowanie obrotowych kółeczek, a masz w niej 14 szminek, tak na zapas, gdybyś miała wszystkie pogubić lub zmieniać odcień ust co 2 godziny. Teraz będzie moja wersja, wersja zupełnie logiczna, która być może pomoże Ci choć w minimalnym stopniu "ogarnąć" chaos związany z przemieszczaniem się na, choćby najmniejsze, odległości.

Któż nie doznał chaosu, który panuje przed wyjazdami na wakacje - bez względu na miejsce przebywania, będzie zawsze przy Tobie, gdy... nie zrobisz listy zakupów i listy produktów, które chcesz ze sobą zabrać! Takie małe zapiski uwzględniające zakup choćby nowej szczotki do włosów zapobiegnie obcinaniu kołtunów nożyczkami no i czasu, nerwów oraz torebki, która zostanie splądrowana podczas szukania nowego Tangle Teezera. Pamiętaj, planer, kalendarz, zwykła kartka z zapiskami, c-o-k-o-l-w-i-e-k uchroni Cię przed zapominalstwem i sprawi, że Twoje ogarnięcie dobije na wyższy poziom.

Jak każda kobieta, chcesz dobrze wyglądać, nawet na wakacjach, na plaży, w górach czy nawet w afrykańskiej dziczy, dlatego przed wyjazdem koniecznie: zrób manicure i pedicure, dzięki którym nie będziesz patrzeć z odrazą na swoje odrastające, szybko łamiące się paznokcie. Takie małe przygotowanie, choć bardzo logiczne, zaoszczędza nam czas i samo w sobie utwardza paznokcie zabezpieczając je przed złamaniami. Zrób hennę brwi i rzęs (zaoszczędzi Ci to na prawdę dużo czasu i miejsca w bagażu, a włoski będą ładnie podkreślone i wyraźniejsze), i oczywiście nie zapomnij o ⇨ depilacji, no bo... wiadomo. 

Minimalizm to klucz ogarnięcia! Wykorzystaj tą radę podczas pakowania ubrań, torebek czy ósmej pary butów. Im więcej rzeczy tym większy bałagan → im większy bałagan tym większy chaos → im większy chaos tym Twoje ogarnięcie sięga dna. Warto pomyśleć też o minimaliźmie kosmetycznym (tak wiem, pisze Wam to człowiek, który posiada toaletkę wypchaną kosmetykami 😅), jednak na wakacjach, wyjazdach, im mniej kosmetyków tym lepiej - zarówno dla skóry, która może odpocząć jak i dla mięśni Twojego mężczyzny niosącego nadbagaż wypełniony kosmetykami.

Zapomnij o próbkach! Nie zabieraj ze sobą miniaturowych saszetek z produktami których nie znasz, nie testowałaś i miałabyś zastosować je po raz pierwszy właśnie na wakacjach. Oszczędź sobie podrażnienia lub nowych niedoskonałości. Jeśli masz zamiar wziąć jakieś miniaturki, to tylko te wypróbowane, sprawdzone i lubiane. 

Dzisiejszy wpis rozpoczyna akcję #wakacyjnebeauty, gdzie wraz z 9 innymi super dziewczynami codziennie, przez 5 dni, będziemy publikować wpisy dotyczące urody, ale i wakacji. Przygotowałam coś fajnego i serdecznie zapraszam Was codziennie, po 17:00 na blog. Wpadajcie do dziewczyn i śledźcie ich nowe teksty! ♥ ↓

Agnieszka: www.agwerblog.pl
Alicja: www.kotmaale.pl
Paulina: www.paulinablog.pl
Olga: www.apieceofally.pl
Ilona i Milena: www.blessthemess.pl
Justyna: www.okiemjustyny.blogspot.com
Paulina: www.simplistic.pl
Małgorzata: www.candykiller.pl
Klaudyna: www.ekstrawagancko.com
Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zapraszam do dyskusji:

Like us on Facebook

Flickr Images