Makijaż w stylu "half cut crease" w brązach z wykorzystaniem cieni Nabla

czwartek, 20 lipca 2017


Makijaż z "odciętą powieką" robi furorę - głównie dzięki Amerykankom, dla których charakterystyczne jest mocny, czasem przerysowany wygląd. Ten typ makeupu jest dosyć wyrazisty, wygląda ciekawiej w porównaniu do klasycznego smoky i nie jest tak skomplikowany na jaki mógłby wyglądać. Kluczem tej techniki jest przećwiczenie wykonania łuku za pomocą korektora - akurat wersja "half cut crease" jest nieco łatwiejsza dzięki czemu łuku nie przedłużamy na całą długość powieki, ale jedynie do jej połowy.


Makijaż "half cut crease" krok po kroku


makijaz-half-cut-crease-krok-po-kroku

Na przygotowaną powiekę (nałożoną bazę Urban Decay w odcieniu Eden oraz przypudrowaną pudrem) nakładam cień Narciso, czyli lekki, ciepły brąz, którym zaznaczam załamanie powieki oraz zewnętrzny kącik oka. Chłodniejszym, szarawym brązem (Fossil) poprawiam zewnętrzną część powieki. Tworzę główny element, czyli łuk - za pomocą płaskiego pędzelka z syntetycznego włosia zaczynam tworzyć łuk, który rozpoczyna się nad wewnętrznym kącikiem i biegnie wzdłuż mojego naturalnego załamania, choć o kilka milimetrów wyżej. Chodziło mi o to, aby patrząc na wprost łuk delikatnie wystawał powyżej załamania powieki.  Po utworzeniu łuku, wypełniam korektorem przestrzeń wykonturowaną korektorem aż do środka powieki, a następnie delikatnie wklepuję korektor. Od strony zewnętrznej powieki nakładam połyskujący, miedziany cień Danae, a na środek powieki nakładam szampański odcień Water Dream. Na wewnętrzną część powieki nakładam najjaśniejszy beżowy cień z palety Naturally Yours (First Love), a zewnętrzny kącik delikatnie przyciemniam cieniem również z tej palety (Slow Dance). Następnie rysuję kreskę eyelinerem żelowym i konturuję dolną powiekę cieniami Slow Dance oraz cieniami Nabla: Fossil oraz Narciso. W wewnętrzny kącik nakładam na mokro rozświetlacz Mary-Lou Manizer, tuszuję rzęsy i doklejam sztuczne.Produkty użyte do wykonania tego makijażu:

👄Podkład Mac Studio Fix (NC10) + Mac Pro Longwear (NC25)
👄Puder rozświetlający Annabelle Minerals + puder rozświetlający Inglot nr 43 (w roli bakingu pod oczami oraz na całą twarz)
👄Korektor Pro Longwar NC20 + Loreal True Match 01
👄Bronzer, rozświetlacz - paletka Makeup Revolution
👄Paletka cieni do brwi Pierre Rene
👄Baza pod cienie Urban Decay, Eden
👄Cienie Nabla oraz Zoeva, Naturally Yours
👄Eyeliner żelowy Maybelline
👄Tusz do rzęs Eveline
👄Sztuczne rzęsy Aliexpress
👄Pomadka ColourPop, Bumble


Zdjęcie wykonane przednim aparatem w telefonie:)


Dziękuję za tak pozytywny odzew pod wpisem z ostatnim makijażem ⇨KLIK⇦ - wpisów tego typu będzie więcej, choć nie będą one publikowane co tydzień :)


Co myślicie o tej technice makijażu? 
Spróbujecie jej na sobie?

Ps. Jeśli chcecie odwzorować ten bądź inny makijaż mojego wykonania oznaczajcie go #Agnieszkabloguje i oznaczajcie mnie na nim, na Instagramie abym mogła zobaczyć Wasze dzieło i zostawić "♥"


Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zapraszam do dyskusji:

Like us on Facebook

Flickr Images