Sposoby na relaks i ważne pytanie - czy mam skończyć z blogiem?

środa, 14 czerwca 2017

Czas sesji, końca roku szkolnego/akademickiego to najgorętszy okres - przygotowywanie się do egzaminów, obron, poprawa ocen. Pracownicy również nie są ucieszeni, gdy termin ich urlopu wypada dopiero we wrześniu, a oni z goryczą patrzą na instagramowe zdjęcia z wakacji swoich kolegów z pracy. Pośród tego ciężkiego czasu, warto znaleźć chwilę na relaks - który jest terminem dość personalnym, gdyż każdy może traktować go inaczej.. A czym jest dla mnie relaks? Poza głównym tematem, czas na kilka słów wyjaśnienia w sprawie aktywności blogowej..


Relaks to słowo, które ostatnio przewija się za rzadko przez moje usta, a mój słownik chyba zapomniał jego znaczenia. Jeśli wiecie, lub nie wiecie, już niedługo mam obronę (już całkiem, całkiem niedługo!), a poza tym wiele innych sytuacji sprawiło, że moja aktywność zmalała do.. zera. Relaks to dla mnie poczucie, że za chwilę nie będę musiała nic robić, że nic mnie nie trapi, że na mojej liście "do zrobienia" nie pozostała żadna pozycja. Jeśli jednak chodzi o takie typowo przyziemne sytuacje, sposoby, to uwielbiam jeździć na rowerze. Jeżdżenie mnie uspokaja i oczyszcza umysł. Lubię też zwyczajnie nic nie robić i leżeć plackiem na łóżku przy otwartym oknie. Lubię wykonywać makijaże - szczególnie nie sobie, robić zdjęcia. Lubię też jeść truskawki. Ot tak!

Temat naszej dzisiejszej odsłony akcji #letni czas dotyczy relaksu. Ale ja jedynie podsunę Wam pomysły - dla innych relaksem będzie gotowanie czy malowanie paznokci, co dla mnie, może wiązać się z większą ilością straconych nerwów niż sielanką, błogością i stanem ogólnego "odmóżdżenia". Wydaje mi się, że warto znaleźć jakąkolwiek sytuację lub rzecz przy której zapomnimy na chwilę o wszystkim - może być to poranne picie kawy w pojedynkę czy zupełnie kontrastująca sytuacja - wyjście na imprezę. 

Dziewczyny dziś pokażą Wam coś super - i nie tylko sposoby na relaks, ale i.. (musicie sami sprawdzić!)

♡Patrycja beautypediapatt.pl
♡Dominika kherblog.com
♡Inga porcelaindoll.pl
♡Madzia joyofjelly.blogspot.com
♡Asia nienaltowskablog.pl 
♡ Natalka elfnaczi.pl


Czy przestanę pisać?

To pytanie przeszło mi przez głowę wiele razy, a przez ostatnie kilka miesięcy, ZBYT WIELE RAZY. Ale wiecie co? Zawsze, gdy zadawałam sobie to pytanie, zbyt wiele argumentów przeważało, aby tutaj zostać, by to kontynuować. Zbyt wiele pracy, czasu, zaangażowania włożyłam w to miejsce, zbyt wiele świetnych ludzi poznałam dzięki temu miejscu.. Czasem mam wątpliwości - przecież blog to nie moja praca, odpuść sobie - ale szkoda mi zaprzepaścić możliwość "wygadania się" na często błahe i niezbyt poważne tematy. Z drugiej strony, mój zawód wymaga ode mnie interesowania się nowościami i właśnie tymi sprawami "nie najwyższej rangi", które omijają sferę polityki i religii szerokim łukiem. 

Nie obiecuję, że moja regularność będzie dochodziła do kilku wpisów na tydzień - nie chcę za wiele obiecywać. Ale powrócę i myślę, że już po obronie będą pojawiać się wpisy na różne fajne tematy - będzie też "krok po kroku"- mam nadzieję, że na mnie zaczekacie.. :)

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zapraszam do dyskusji:

Like us on Facebook

Flickr Images