3 WŁOSOWE PROBLEMY NASILAJĄCE SIĘ ZIMĄ #winterweek

Zimowe klimaty nie rozpieszczają, dlatego pora na #winterweek. Po raz kolejny na pierwszy plan idzie tematyka urody w świątecznej odsłonie. Przede mną 3 podstawowe problemy z włosami, które nie tylko dotykają nas zimą ale i przez cały rok. Przedstawię najczęstsze, niekorzystne dla każdej kobiety zmiany z włosami i metody zapobiegające im oraz sposoby na walkę z nimi. Zainteresowane? Serdecznie zachęcam do czytania 😉

Wypadające włosy – sposoby

Coraz częściej zauważasz większe ilości włosów zostające na szczotce, a podłoga w łazience przypomina dywan? Nie wspominając już o odpływie w wannie. To ewidentna oznaka wypadania włosów. Najczęściej gdy występuje ten problem wypada od 40 do 100 włosów przy pojedynczym czesaniu. Jest wiele przyczyn występowania tego. Zaczynając od złej diety, czyli ograniczonej liczby kalorii, w tym małej ilości owoców i warzyw oraz braków w witaminach i mikro- oraz makroelementach. Niezrównoważona dieta może przyczynić się do anemii, która jeszcze bardziej pogłębi nasz problem. Wzmożone wypadanie włosów może być też spowodowane przesileniem jesienno-zimowym lub zatkaniem ujść mieszków włosowych.

Jesteś na diecie? Zastanów się dokładnie co jesz. Jeżeli w twojej diecie jest dużo wysokokalorycznych produktów, których głównym składnikiem jest tłuszcz lub cukier to to może zdecydowanie wpływać na kondycję włosów. Warto wprowadzić więcej warzyw i owoców do swoich posiłków. Do codziennej diety powinny wejść produkty zapobiegające wypadaniu włosów, takie jak: marchew, fasola, otręby czy groch. Zawierają one dużo witaminy B6. Brokuły, szpinak i orzechy to produkty bogate w witaminę E. Do naturalnych środków należy też kuracja doustna olejem lnianym. Nie zapominajmy o odpowiedniej suplementacji podczas okresu jesieni i zimy. Warto wtedy sięgnąć po napary z pokrzywy, skrzyp oraz kapsułki z żelazem.

Sama sprawdziłam na sobie pozytywny wpływ wcierek. Stosowałam ich wiele, jednak do moich ulubionych należy wcierka z naparu z kozieradki. Wystarczy nasiona zalać wodą, odcedzić, a następnie nałożyć to na skórę głowy. Warto nie myć przed tą kuracją włosów ze względu na specyficzny zapach rosołu tej substancji, której możemy bez problemu pozbyć się myjąc potem włosy. Godnych uwagi są też płukanki z pokrzywy lub skrzypu. Do łatwo dostępnych i tanich wcierek drogeryjnych zaliczamy wcierkę Jantar oraz Radical. Stymulujące wzrost włosów są również oleje, ja polecam olej Khadi i IHT9 z Lass Naturals.

Czasem jednak źródło problemu może leżeć w zaburzonej gospodarce hormonalnej. Dlatego warto udać się na wizytę do specjalisty. Po wykonaniu kilku badań trycholog sprawdzi czy nie mamy przypadkiem znacznych wahań z poziomem TSH w naszym organizmie. Rzadko mówi się o zatkanych ujściach mieszków włosowych, co również może być przyczyną naszego problemu. Spowodowane jest to keratyną oraz łojem, które blokują wzrost nowego włosa. Zapobiegając temu stosuję peeling skóry głowy, robiony na bazie cukru i szamponu. Dodaje to blasku i uczucia wygładzenia.

Sposoby na Suche włosy

Niejednokrotnie spotkałam się z pojęciem “suchych włosów”. Jest to pewnego rodzaju efekt działania warunków atmosferycznych. Niekorzystnie na włosy działa mróz oraz suche powietrze, które wydzielają kaloryfery czy wywietrzniki samochodowe. Może być to również skutkiem małej ilości wypijanej wody. Odwodnienie nie tylko działa na skórę ale i widoczne jest w pogorszeniu kondycji naszych włosów. Dobry wpływ ma stosowanie produktów nawilżających, żeli aloesowych i masek do włosów. Do naturalnych sposobów należy siemię lniane. W drogerii znajdziemy produkty silikonowe, które dają efekt wygładzenia, co pozwala na większą kontrolę nad włosami. Warto również zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza oraz nakładki na kaloryfery, co spowoduje większą wilgotność wydobywającego się z nich powietrza.

Sposób na elektryzujące się włosy

Z pewnością znacie to uczucie gdy ktoś przykłada do włosów balon a one jak oszalałe zaczynają się puszyć. To jest właśnie elektryzowanie się. Każda długowłosa dziewczyna nie raz miała z tym do czynienie. Może być to nawet skutkiem kontaktu włosów z zimową kurtką lub szalikiem, czapką. W sezonie zimowych może być to wyjątkowo uciążliwe. Sposobem na poradzenie sobie z tym problemem jest odpowiednie wygładzenie oraz dociążenie włosów. Do podstawowych czynności jest stosowanie odżywek bez spłukiwania lub zabezpieczanie końcówek olejkami lub jedwabiem. Do wymagających większej ilości czasu, jednak bardzo skutecznym jest olejowanie włosów. Pozytywny wpływ będzie miało stosowanie nawilżających produktów takie jak siemię lniane, używane jako odżywka bez spłukiwania. Aby jeszcze bardziej uchronić się przed efektem elektryzowania się włosów płucz szaliki i czapki w specjalnych płynach do płukania, które mają właściwości antyelektrostatyczne.

Jak widzicie jest wiele sposobów i wiele rad. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże nie jednej z Was uporać się z podstawowymi problemami jakie spotykają nasze włosy w sezonie jesienno-zimowym. Pamiętajmy, że dobra pielęgnacja może zaowocować pięknymi i mocnymi włosami w przyszłości.

Dodaj komentarz