Zakochaj się w jesieni! Stwórz coś nowego! | ► Lakier hybrydowy diy, idealna brązowa pomadka i błyszczący cień ◄

niedziela, 6 listopada 2016

Dziś wpis  kategorii DIY, którego nie było już na moim blogu wieki! Lubicie majsterkować, kombinować i macie milion pomysłów, wyobrażeń na dany temat, aby stworzyć swój idealny, dopasowany do swoich potrzeb, produkt, którego nie możecie znaleźć na rynku? A może jesteście zainteresowane jak w łatwy sposób stworzyć nowy odcień lakieru hybrydowego, idealny odcień brązowej pomadki czy przeistoczyć zwykły cień w iście iskrzący pigment? Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmiała "tak" to nie pozostało mi nic innego jak zaprosić Was do dalszego czytania :)

Hybrydy to temat rzeka, który również poruszałam na łamach mojego bloga - jako, że wykonuję je od prawie 2 lat to z dnia na dzień porzuciłam zwykłe, podstawowe lakiery na rzecz właśnie hybryd. Rozdałam ogromną (serio, ogromną!) siatę lakierów, bo miałam ich zwyczajnie za dużo, a po co marnować coś, czego się zupełnie nie używa? Jakiś czas temu w beGlossy dostałam przepiękny odcień czerwieni w lakierze o podstawowej formule i postanowiłam przerobić go na lakier hybrydowy. Oczywiście próba z lakierem Catrice nie była moją pierwszą i już dawno zrobiłam ten myk, więc mam doświadczenie zarówno z lakierami o jasnym, ciemnym zabarwieniu i lakierami z drobinkami. 

► LAKIER HYBRYDOWY DIY 

lakier hybrydowy diy

Aby stworzyć swój własny, nowy odcień lakieru potrzeba: 
bazę do lakieru hybrydowego
top do lakieru hybrydowego
zwykły lakier
cleaner
płaski, wąski pędzelek

Na folię lub plastikowe opakowanie (ważne aby nie był to papier czy chusteczka) należy wylać niewielką ilość lakieru oraz bazę. Ważne, aby ilość bazy była większa niż samego lakieru - jeśli ilość lakieru będzie większa niż samego topu, lakier zetnie się i nie utwardzi - zazwyczaj u mnie jest to stosunek 1:2 lakieru do bazy. Nie nakładam takiej mieszanki bezpośrednio na płytkę, aby jej nie zabarwić, więc jeszcze przed nałożeniem mojej mieszanki, aplikuję cienką warstwę bazy. Na bazę nakładam mieszankę, zazwyczaj dwukrotnie, aby pigmentacja i poziom krycia był lepszy. Na wierzch nakładam top. Oczywiście, kolejność utwardzania jest taka sama jak w przypadku lakierów hybrydowych. Ważne! Lakiery o ciemnych odcieniach będą lepiej kryły niż lakiery o jasnych odcieniach, gdyż są jeszcze bardziej rozrzedzane. Proces usuwania lakieru jest taki sam jak w przypadku hybryd, choć warto pamiętać, że warstwa bazy jest duużo grubsza niż zawsze, a więc jeśli nasz lakier się nie rozpuści od razu w acetonie, warto go delikatnie spiłować.

BRĄZOWA POMADKA 

brązowa pomadka diy

Aby stworzyć swoją idealną brązową pomadkę potrzeba:
wazelinę
bronzer
róż
szpatułkę do mieszania

Moja pomadka zazwyczaj bazuje na wazelinie kosmetycznej. Pomadka w odcieniach brązu oparta jest na bronzerze i niewielkiej ilości różu - warto wykorzystać do tego produkty mineralne, jednak szkoda było mi psuć mój ulubiony bronzer Lily Lolo do takich celów. Wystarczy wszystko wymieszać i gotowe! W zależności od oczekiwanego odcienia i stopnia krycia pomadki zwiększacie lub zmniejszacie ilość bronzera i różu. Aby pomadka była bardziej matowa należy odbić ją na chusteczce lub przypudrować pudrem. I gotowe! :)

matowa brązowa pomadka

ZMIANA CIENIA W PIGMENT

nakładanie cienia na mokro

Co potrzeba do zamiany zwykłego cienia w iskrzący pigment?

✓  płaski pędzelek 
cień do powiek
woda przelana do atomizera


To najprostsza i moja ulubiona metoda nakłada cienia o średniej pigmentacji - nakładanie cienia na mokro. Wystarczy jedynie zmoczyć pędzelek i nałożyć cień - efekt genialny - bez bazy czy dodatkowych produktów, a jak łatwo zamienić przeciętny cień w iskrzący pigment? :) Polecam zastosować metodę na mokro w przypadku błyszczących cieni!


Reszta mojego składu z akcji "zakochaj się w jesieni!":
❀ Magda - delishe.pl
❀ Natalia - elfnaczi.pl

Lubicie wpisy z tematyki DIY?
A może same macie jakieś swoje ulubione metody na swoje kosmetyczne produkty?

Ps. jeśli same wypróbujecie którąś z powyższych metod umieśćcie hashtag na instagramie #agnieszkabloguje, by pojawić się w którymś z wpisów na blogu ♥

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zapraszam do dyskusji:

Like us on Facebook

Flickr Images