JAK PRZECHOWYWAĆ KOSMETYKI W LATO PODCZAS UPAŁÓW?

sobota, 25 czerwca 2016

Nadszedł czas lata, a wraz z nim pojawiły się wysokie temperatury - dla urlopowiczów to świetny czas na wykorzystanie dobrodziejstw natury i próba przywiezienia pięknej, słonecznej opalenizny znad naszego polskiego Bałtyku. Jednak czas upałów jest niebezpieczny i nie najlepszym okresem do przechowywania kosmetyków. Co zrobić, by produkty zarówno pielęgnacyjne jak i makijażowe ustrzec przed promieniami słonecznymi? 
Wysokie temperatury nie są dobrymi warunkami dla kosmetyków! Wiele produktów opartych na olejach, lanolinie, masłach rozpuszcza się, rozwarstwia i zmienia konsystencję, co może powodować zmiany w działaniu nie wspominając o utraceniu właściwości danego kosmetyku. Mam kilka prostych, wręcz banalnych rad, które na pewno znacie, ale temat kosmetyki vs. upały nie może zostać pominięty.

NIE PRZECHOWUJ KOSMETYKÓW W WIDOCZNYM MIEJSCU

Schowaj wszystkie produkty, które zazwyczaj leżą na toaletce, w widocznym, nasłonecznionym miejscu do pojemników lub miejsc, gdzie nie będzie bezpośredniego wpływu słońca - toaletki, biurka, szafek. Nie zostawiaj używanych produktów podczas wykonywania makijażu bez ich sprzątnięcia. Jeśli nie masz konkretnych przeznaczonych miejsc na swoje kosmetyki, jak toaletki, to przechowuj je w kosmetyczkach, pudełkach i zawsze stawiaj je w ciemnych, suchych miejscach,np. w szafce. Nie zapomnij o schowaniu perfum! 

ZRÓB MIEJSCE W LODÓWCE NA KOSMETYKI

Produkty do pielęgnacji - kremy, serum, półprodukty przechowuj w lodówce. Nie tylko ze względu na komfortowe uczucie chłodu na skórze w upalne dni, ale by być pewną, że kosmetyki nie utracą swoich właściwości. Zrób też miejsce dla balsamów do ust, masełek i nawilżających pomadek kolorowych na bazie olei - przechowywanie w lodówce uchroni je od stopienia, co może w następstwie doprowadzić do złamania sztyftów.

WYJMIJ KOSMETYKI Z TOREBKI!

Ja wiem, że wszystko się przydaje i warto mieć na zapas: kremy do rąk, błyszczyki, szminki, ale.. przy 35 stopniowych temperaturach wszystko się topi! Podczas takich upałów unikajmy noszenia zbędnych kosmetyków, bo po kilku godzinach spędzonych w nagrzanej torebce nie będą nadawały się do użycia.
O kosmetyki trzeba dbać tak samo jak dbamy o swój komfort czy komfort swoich zwierzaków. I nieważne, że dany produkt kosztował 5 zł czy 100 zł - z żadnego nie będzie pożytku, gdy stopi się czy utleni pod wpływem promieni słonecznych.

A wy jak dbacie o swoje kosmetyki?
I jakie macie sposoby na upały? 
Bo mnie już jest wystarczająco ciepło - nacieszyłam się latem i poproszę jesień :D
Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zapraszam do dyskusji:

Like us on Facebook

Flickr Images