JAK WYKONAĆ MANICURE HYBRYDOWY W DOMU? | HYBRYDY KROK PO KROKU!

niedziela, 13 marca 2016

Manicure hybrydowy szturmem kroczył na salony i przeżywa teraz najlepszy dla siebie okres. Moja przygoda z hybrydami zaczęła się ponad rok temu i wciąż ją kontynuuję, bez ustanku. Odkąd zaczęłam robić hybrydy, porzuciłam na jakiś czas zwykłe lakiery i cieszę się kilkutygodniową super trwałością lakieru, bez odprysków i śladów odcisków. Dziś opowiem Wam o hybrydach wszystko co wiem - jak się je nakłada, o przeciwskazaniach do hybryd, trwałości i najlepszych lakierach dla rozpoczynających przygodę z tym rodzajem manicure. 

Uprzedzając, miałam do czynienia tylko z firmą Semilac i Neo Nail, więc są to jedne z tańszych firm oferujących ten typ lakierów i nie mam pojęcia jaki efekt dają droższe, bardziej profesjonalne lakiery. Zacznijmy od tego, co będzie potrzebne do wykonania manicure hybrydowego:
Oprócz powyższych akcesoriów należy pamiętać o rzeczach potrzebnych do wykonania manicure -  pilniczek, płyn zmiękczający do skórek, drewniane patyczki/cążki. 

Przeciwwskazania do wykonania manicure hybrydowego:
  • ubytki w płytce
  • choroby paznokcia
  • ranki, uszkodzenia w obrębie płytki paznokcia 
  • uczulenie na składniki lakieru hybrydowego/aceton
Wykonanie, krok po kroku:
1. Przygotowanie płytki paznokcia - zmycie ewentualnego lakieru/odżywki z płytki, odsunięcie skórek, nadanie płytce odpowiedniego kształtu, przemycie paznokcia odtłuszczaczem - cleanerem.

2. Na odtłuszczone paznokcie nakładam cienką warstwę bazy na całą płytkę omijając okolicę skórek. Ważne jest, by nie zalać skórek i nałożyć bazę bardzo cienko. Ważne! Bazę należy również nałożyć na wolny brzeg paznokcia - końcówkę, by utworzyć tzw. zakładkę dzięki której przedłużymy trwałość lakieru i nie narażamy na szybszy odprysk.

3. Utwardzamy bazę pod lampą UV (2 minuty)/ LED (ja utwardzam przez 90 sekund). Utwardzamy każdą nałożoną warstwę lakieru, bazy i topu.

4. Nakładamy pierwszą, cienką warstwę koloru i aplikację powtarzamy w zależności od napigmentowania lakieru. Zazwyczaj ciemne lakiery potrzebują dwukrotnej aplikacji, a jaśniejsze mogą potrzebować nawet trzech warstw. Ważne! Zawsze nakładamy większą ilość cienkich warstw koloru niż jedną a zbyt grubą! I nie zapominamy o zrobieniu "zakładki" na brzegu paznokcia choćby przy ostatniej aplikacji lakieru.

5. Utwardzamy lakier pod lampą.

6. Bezpośrednio na warstwę lakieru nakładamy cienką warstwę top coatu uważając na skórki! Zakładka również musi być zrobiona!

7. Utwardzamy top pod lampą.

8. Przemywamy top przy pomocy odtłuszczacza, by pozbyć się lepkiej warstwy dyspresyjnej.

9. Nakładamy olejek na skórki i cieszymy się pięknymi paznokciami! ♥

Moje ulubione kolory lakierów hybrydowych Semilac, które polecam rozpoczynającym przygodę z hybrydami:
 Od góry: Biscuit, Intense Red, Frappe.

Trwałość manicure hybrydowego zależy od nałożenia, rodzaju używanych lakierów. U mnie manicure hybrydowy wykonany lakierami Semilac przetrwa do 2 tygodni. Zazwyczaj po tygodniu ścierają mi się końce lakieru i właśnie po tym czasie ponawiam nakładanie hybryd - stan manicure nie jest zły lecz moje paznokcie dosyć szybko rosną i odrost jest zbyt widoczny, a to mi przeszkadza.

Ściąganie hybryd - niestety nie zrobiłam osobnych zdjęć do tego etapu, ale postaram się to obrazowo wytłumaczyć. Do ściągania hybryd potrzebny jest: aceton, pocięta w paski folia aluminiowa, waciki, opcjonalnie drewniany patyczek.


  1. Najpierw delikatnie matujemy pierwszą - lśniącą - warstwę manicure. Staramy się wykonać to delikatnie, by nie spiłować zbyt dużo warstw i nie uszkodzić płytki paznokcia.
  2. Na delikatnie spiłowany top przykładamy wacik nasączony acetonem. By wacik nie spadał i mógł utrzymać się w miejscu, pociętą folią owijam wacik i paznokieć. Takie zawiniątko trzymam ok. 5-10 minut.
  3. Po upływie czasu zeskrobuję delikatnie rozmoczony lakier - robię to paznokciem lub drewnianym patyczkiem. Gdy lakier nie zszedł do końca lub na płytce pozostała warstwa bazy, wkładam paznokieć ponownie do folii i trzymam go przez kolejne 2-3 minuty aż do momentu całkowitego rozmoczenia warstw.
  4. Po ściągnięciu lakieru natłuszczamy skórki i możemy wykonać ponowny manicure.
Manicure hybrydowy nakładany bez przerw może osłabić płytkę i przyczynić się do pogorszenia jej stanu. W przerwach pomiędzy hybrydami nie zaszkodzi nałożyć na kilka dni odżywkę do paznokci. Polecam te bez formaldehydu, który może negatywnie wpłynąć na stan paznokcia. Osobiście lubię odżywkę Golden Rose, Black Diamond Hardener i odżywki Sensique. 

A czy hybrydy niszczą paznokcie? Tak, niszczą, ale gdy są niewłaściwie ściągane! Zbyt mocne piłowanie może wpłynąć na rozdwajanie paznokcia, osłabienie i może sprawić, że płytka może być zbyt miękka.

Jeśli macie jakieś wątpliwości to piszcie - chętnie odpowiem na Wasze pytania! ♥

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zapraszam do dyskusji:

Like us on Facebook

Flickr Images